Struktury
Mgr. Tereza Plicová
*1994
Tereza Plicová, začínající pedagožka, nově také tatérka, grafička a umělecká duše se narodila v Plzni roku 1994. Své umělecké vlohy začala rozšiřovat na Střední uměleckoprůmyslové škole Zámeček v Plzni, kde působila jako student v letech 2009 – 2013. Po ukončení středoškolského studia nastoupila v roce 2013 na fakultu designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni do ateliéru profesora F. Stekra. Zde setrvala až do roku 2016 a studium zakončila bakalářským titulem. Rok po ukončení studia, v roce 2017 nastoupila na Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, kde se věnovala studiu na pedagogické fakultě se zaměřením na výtvarnou výchovu a výchovu ke zdraví. Nyní působí jako učitelka výtvarné a občanské výchovy na 17. Základní škole v Plzni. Ve volném čase se věnuje umělecké tvorbě, především grafickým technikám (linorytu) a kolážím.
BcA. Marcel BULTAS
*1991
Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu Zámeček a následně bakalářský obor grafický design na fakultě designu a umění Ladislava Sutnara při Západočeské univerzitě v Plzni. Po absolvování založil malé kreativní studio REMBRAND Creative se zaměřením na tvorbu logotypů, jednotného vizuálního stylu a webových stránek. Svou vášeň pro grafiku rád propojuje s tradiční malbou, kdy abstrahované grafické motivy promítá na plátno pomocí olejových barev a dalších výtvarných prostředků. Ve volném čase se věnuje také tetování, fotografování a výletům do přírody se svojí snoubenkou Terezou, kde společně čerpají inspiraci a náměty pro další tvorbu.
Struktury
série obrazů a linorytových tisků
„Říká se, že když vám do ložnice vlétne můra, osoba, která vás má ráda, na vás myslí.“
Výstava je zaměřená na subjektivní zamyšlení se nad tématem struktur v několika rovinách pomocí skrytých metafor a paralel. Výstava nabízí osobitý pohled na přírodní motivy a propojení s lidskou myslí, spánkem a sněním. Ústředním motivem je noční hmyz – můry, které diváka doprovázejí hlubokou nocí za světlem, prolétávají mezi stromy a jak plyne čas a rozednívá se, pozadí za můrami se neustále mění a transformuje, tmy ubývá a světla přibývá. Ačkoliv byl v minulosti tajemný vzhled těchto nočních motýlů spojen především se zlem a mystikou, dnes tomu již tak není. Symbol můry zde představuje neustálou proměnu člověka, skrytou krásu a jakéhosi průvodce na cestě životem, kterou si tvoříme a je na každém z nás, jakým směrem se vydáme.